Eκπόνηση διδακτορικής διατριβής στο Εργαστήριο Οδοστρωμάτων της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ, Μάρτιος 2024

Το Εργαστήριο Οδοστρωμάτων της Σχολής Πολιτικών Μηχανικών του ΕΜΠ αναζητά Υποψήφιο Διδάκτορα για να εκπονήσει Διδακτορική Διατριβή με αντικείμενο περί της Ανάπτυξης Μεθοδολογιών Τεχνητής Νοημοσύνης στα Οδοστρώματα.

Τα απαιτούμενα προσόντα των υποψηφίων περιλαμβάνουν:
• Μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών ή ενιαίο και αδιάσπαστο τίτλο σπουδών μεταπτυχιακού επιπέδου στο αντικείμενο του Πολιτικού Μηχανικού
• Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office)
• Γνώση χρήσης προγραμματιστικών εργαλείων (ιδανικά λογισμικών μηχανικής μάθησης)

Πηγές χρηματοδότησης: Υποτροφία ΕΛΚΕ και Ερευνητικά έργα του Εργαστηρίου Οδοστρωμάτων.

Σε πρώτη φάση, οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν ηλεκτρονικά το βιογραφικό τους στην Καθηγήτρια κα Χριστίνα Πλατή μέσω e-mail: cplati@central.ntua.gr.