Βραβείο Μεταφορών Δημητρίου Τσαμπούλα 2016-2017, Νοέμβριος 2016

Ο Ελληνικός Επιμελητηριακός Σύνδεσμος Μεταφορών, τιμώντας τον εκλιπόντα Καθηγητή του Ε.Μ.Π. Δημήτριο Τσαμπούλα για το πολυετές έργο και την προσφορά του στις ελληνικές μεταφορές, αποφάσισε τη θεσμοθέτηση ετήσιου Βραβείου Μεταφορών «Δημητρίου Τσαμπούλα» για την καλύτερη εργασία που θα εκπονηθεί από φοιτητές ή νέους αποφοίτους Ελληνικών Πανεπιστημίων που έχουν αποφοιτήσει από Σχολές ή Τμήματα με Κατεύθυνση Σπουδών στις Μεταφορές.

Το θέμα του διαγωνισμού για το Ακαδημαϊκό Έτος 2016-2017 είναι η «Εξέταση προοπτικών αξιοποίησης της ανενεργού Περιφερειακής Αγοράς Λεχαίου Κορινθίας και μετατροπής της σε Εμπορευματικό Σταθμό Συνδυασμένων Μεταφορών». Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής υποψηφιότητας και Προσχεδίου εργασίας είναι στις 30 Νοεμβρίου 2016.

Το Βραβείο συνοδεύεται από χρηματικό έπαθλο 3.000 €, το οποίο για το παρόν ακαδημαϊκό έτος αποτελεί χορηγία του Επιμελητηρίου Κορινθίας.

Πρόσκληση Ενδιαφέροντος pdf