Ο Παναγιώτης Παπαντωνίου πήρε το Βραβείο Εξαιρετικής Αφίσσας Συνεδρίου, Λονδίνο Ιούλιος 2015

Ο Παναγιώτης Παπαντωνίου, Υποψήφιος Διδάκτορας και Ερευνητής στον Τομέα Μεταφορών και Συγκοινωνιακής Υποδομής της Σχολής Πολιτικων Μηχανικών ΕΜΠ πήρε το  Βραβείο για την καλύτερη Αφίσα Συνεδρίου, στο 1ο Διεθνές Συνέδριο για τις τις Μεταφορές και την Υγεία – Αλλάζοντας τις προοπτικές, που οργανώθηκε από το University College London και το Transportation Public Health Link και πραγματοποιήθηκε στο Λονδίνο στις 6-8 Ιουλίου 2015.

Το βραβείο αφορούσε την αφίσα για την  παρουσίασή του με θέμα «Πώς η χρήση του κινητού τηλεφώνου επηρεάζει τον χρόνο αντίδρασης των ηλικιωμένων οδηγών«, την οποία συνέγραψαν οι κ.κ. Κώστας Αντωνίου, Γιώργος Γιαννής, Ελεονώρα Παπαδημητρίου, Δημοσθένης Παύλου και Ιωάννης Γκόλιας